login:
heslo:
Špatné přihlašovací údaje

Váš dotaz bude zodpovězen nejpozději do 5 pracovních dnů.
V případě složitého dotazu nebo technických komplikací budete na připadnou prodlevu upozorněni.

Vaše dotazy

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Dotaz č. 4797 | 2016-12-29 20:09:11 | kategorie 15
vystěhování osoby ZTP/P
Tisk

Dobrý den, obrátili se na nás s dotazem o radu rodiče těžce zdravotně postižené  19leté dcery ZTP/P invalidní důchod III.st. Rodina platila na dům, kde žije hypotéční úvěr. Nezvládli ho však splácet a mají ještě zhruba rok do zaplacení insolvence. Existuje zde nějaký právní nástroj, nebo postup, jak se bránit vystěhování z domu? Podotýkám, že společnost která poskytla rodině úvěr 600.000,-Kč na dům, nyní nemovitost prodává o milion dráž. Což je samo o sobě v rozporu s dobrými mravy.

 

Děkujeme za odpověď.

Odpověď - 2016-12-30 09:30:43
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

naše poradna se nespecializuje na dluhové poradenství, a tak se prosím obraťe na bezplatnou poradnu Poradna při finanční tísni.

S pozdravem Mgr. Eliška Škrancová
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4775 | 2016-11-30 12:27:20 | kategorie 15
dotaz na příjmy a daně
Tisk

Vážení,  moje matka které je 80let (takže je důchodkyně ale současně má i průkaz ZTP) pronajímá byt  v rodinném domku. Zajímalo by mne , za jak vysoký měsíční nájem může dotyčný byt pronajímat aniž by musela z toho platit daň z příjmu?

(Vím, že je nutné podat přiznání daně i k když nic neplatí (nebo už konečně někdo došel k závěru, že když dotyčný nemusí platirt daň nemusí ani nic podávat??)  a že průkaz ZTP ji asi nevytrhne ale NIKDE jsem se nedověděl relevantní údaje za rok 2016 natož za 2017!)

Děkuji za odpověď                          j.s.

Odpověď - 2016-12-01 09:02:09
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

naše poradna se nespecializuje na poradenství při pronajímání nemovitostí, a tak se prosím obraťte na finannčí úřad, který vám může lépe poradit.

S pozdravem Mgr. Eliška Škrancová
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4708 | 2016-09-23 13:10:42 | kategorie 15
§ 78 zákona o zaměstnanosti
Tisk

Dobrý den,

jsem zaměstnacem společnosti zaměstnávající více jak 50% osob se zdravotním postižením. Náplní mé práce je činnost související s dotací od ÚP v rámci § 78 (tedy příspěvky zaměstnaveli na zaměstnávání OZP, TZP a OZZ). Existuje nějaká poradeská činnost, školení či možnost se na toto téma vzdělávat, tak abych mohla Úřadu práce předkládat kompletní, bezchybně zpracovanou žádost včetně příloh? Event. bych uvítala interní audit na toto téma. Prosím o radu, kde se mohu dopídit těchto informací, nebo kde se dovím podrobnosti. Jsou pořádána někde nějaká školení, semináře, kterých bych se zpolečnost mohla zúčastnit? Je někde nějaká firma, která tuto poradenskou činnost provozuje?

Děkuji za radu

Odpověď - 2016-09-26 11:21:50
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

bohužel naše poradna neposkytuje služby odborného sociálního poradenství pro zaměstnavatele ani jejich zaměstnance, a proto se prosím obraťte na komerční subjekty, které poskytují školení.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem Mgr. Eliška Škrancová
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4651 | 2016-07-28 08:55:00 | kategorie 15
Sháníme právníka, advokáta se specializací na zaměstnávání OZP.
Tisk

Dobrý den. Bohužel se přeme se státem o již vyplacené dotace. Proto sháníme komerčního právníka, advokáta, který se specializuje na spory firem zaměstnávající OZP se státem ohledně dotací. Ideální by bylo, pokud by byl v Libereckém kraji.

Předem děkuji za ne málo zaměstnanců OZP  

Odpověď - 2016-08-01 08:34:55
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

bohužel naše poradna nezajišťuje právní služby pro zaměstnavatele.

Můžete se zkusit obrátit na pana předsedu Krásu a řešit problém přímo s ním - v.krasa@nrzp.cz

Děkuji za pochopení.

S pozdravem Mgr. Eliška Škrancová
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4644 | 2016-07-22 11:30:07 | kategorie 15
Odstranění bezbariérovosti
Tisk

Dobrý den,

měli jsme bezbariérový vstup do bytu (podlaha chodby v úrovni podlahy bytu). Při pokládce nové dlažby v chodbě domu (a jejím vyrovnáním do vodováhy) došlo k tomu, že vznikl u několika bytů schůdek z chodby do bytů v různé úrovni. V našem případě cca o 7cm. Prováděcí firma i správa domu odmítají problém řešit a tvrdí, že je vše v pořádku. Domnívám se, že by žádnou stavební úpravou nemělo dojít k odstranění původní bezbariérovosti i s ohledem na stávající stavební předpisy. Děkuji za vyjádření.

Odpověď - 2016-07-25 09:19:50
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

v naší poradně poskytujeme zejména odborné sociální poradenství. V oblasti odstraňování bariér podáváme jen základní poradenství plynoucí z  vyhlášky o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb.

 

Řešíte-li Vámi uvedený problém, konzultujte jej prosím s Národním institutem pro integraci v ČR (NIPI) ve Vašem regionu. Pracovníci mohou konkrétní místo navštívit a poskytnout výklad zákona včetně navržení schůdného řešení.

S pozdravem PhDr. Leoš Spáčil
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4523 | 2016-04-11 12:14:20 | kategorie 15
Členství v NRZP
Tisk

Dobrý den,

jsme zapsaný spolek sdružující uživatele psychiatrické péče. Rádi bychom zjistili jaké jsou podmínky členství ve Vaši organizaci. Především ohledně finančního příspěvku a složení organizace. 

Díky za odpověď

 

 

 

Odpověď - 2016-04-11 12:34:42
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den, 

 

podrobné informace k členství v NRZP najdete zde.

 

 

S pozdravem PhDr. Leoš Spáčil
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4494 | 2016-03-22 15:10:25 | kategorie 15
Smlouva s uživateli
Tisk

Dobrý den, pracuji v pobytové službě DOZP. Uživatelé naší služby mají sjednánu úhradu za  30 kalendářních dnů bez ohledu na skutečný počet dnů v měsíci, což je možné smluvně nastavit. Chci se však zeptat při tomto nastavení, jaké situace to ovlivňuje, na co si dávat pozor při takto sjednané úhradě a jak případné situace ošetřit. Děkuji moc za radu.

  

Odpověď - 2016-03-23 14:29:51
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den, 

naše služba odborného sociálního poradenství je určena osobám se zdravotním postižením, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci, a proto vás jako zájemce o službu musíme odmítnout. 

Váš dotaz můžete směřovat na zřizovatele, případně na sociální odbor Krajského úřadu nebo na MPSV v Praze na metodika sociálních služeb, případně můžete podat podnět na inspekci sociálních služeb na MPSV v Praze. Dále máte možnost nechat si zpracovat smlouvy v advokátní kanceláři.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 4384 | 2016-01-12 11:18:58 | kategorie 15
úhrada preventivních odběrů u klientů DOZP
Tisk

Dobrý den. Pracuji v jednom nejmenovaném zařízení. Jedná se o DOZP. U 1 klientky byla prokázána žloutenka typu C. Protože se jedná o klienty, kteří mají soudem určeného opatrovníka pro právní jednání, obrátili jsme na tyto opatrovníky za účelem jejich vyjádření k preventivním odběrům na toto infekční onemocnění u jejich opatrovanců, kteří bydlí s dotyčnou osobou na jedné domácnosti. Podle písemného vyjádření hygieny našeho regionu a ošetřujícího lékaře klientů není důvod odběry nařídit, tudíž si je klienti, pokud odběry z preventivních důvodů chtějí, musí zaplatit ze svých finančních prostředků. Toto je důvod, kdy 1 opatrovník nedal souhlas, neboť se domnívá, že odběry musí zaplatit pojišťovna nebo si proplacení u pojišťovny nárokovat lékař. Prostě nepřipouští úhradu z vlastních prostředků a vyžaduje řešení.Hygiena i lékař však tvrdí stále to stejné. VZP žádný příspěvek na odběry co se týká žloutenky typu C nehradí. Prosíme o radu, co je možné a zda je možné v této situaci vůbec něco udělat. Také se chci zeptat s ohledem na klienty, zda byl náš postup v pořádku.  

Moc děkuji za Vaši odpověď

 

Odpověď - 2016-01-13 15:39:47
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den, 

naše služba odborného sociálního poradenství je určena osobám se zdravotním postižením, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci, a proto vás jako zájemce o službu musíme odmítnout. 

Váš dotaz můžete směřovat na zřizovatele, případně na sociální odbor Krajského úřadu nebo na MPSV v Praze na metodika sociálních služeb, případně můžete podat podnět na inspekci sociálních služeb na MPSV v Praze.

Každopádně nutnost preventivních odběrů může posoudit pouze ošetřující lékař, případně příslušná Hygienická stanice.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 4363 | 2016-01-04 13:14:22 | kategorie 15
Spolupráce NRZP a IZS v kontextu přípravy na mimořádné události
Tisk

Dobrý den, píšu diplomovou práci na téma: Spolupráce NRZP a IZS v kontextu přípravy na mimořádné události a chtěl bych se Vás zeptat, zda k této problematice nemáte nějaké materiály popřípadě odkaz na stránky. Moc děkuji a v úctě k Vám.

Odpověď - 2016-01-05 09:58:21
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

je mi líto, ale Poradna NRZP ČR v Brně je zaměřena pouze na odborné sociální poradenství, k Integrovanému záchrannému systému skutečně informace ani žádné materiály nemáme. Ani na poradách, které míváme v pražské centrále, se o IZS nehovořilo, a proto se domnívám, že NRZP k této problematice zatím nemá vyhraněné stanovisko. 

S pozdravem PhDr. Leoš Spáčil
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4360 | 2015-12-21 17:01:25 | kategorie 15
40Kč?
Tisk

Zdravím Vás pane Kráso,to zvýšení k důchodu 40Kč je vtip?Jak dlouho na MPSV někomu dojde,z čeho mají lidé a zvláště nemocní htradit asistenty,léky ,služby?To je ostuda národa,budete na to nějak reagovat?Děkuji Roman,Sokolov-vozíčkář

Odpověď - 2015-12-22 08:38:37
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

chcete-li napsat panu předsedovi, použijte prosím jeho pracovní e-mail: v.krasa@nrzp.cz, protože pan předseda na stránky E-poradny nechodí. E-poradnu spravují poradci z brněnské kanceláře, a proto Vám nemůžeme na dotaz odpovědět.

S pozdravem PhDr. Leoš Spáčil
Poradna NRZP ČR Brno
Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

E-poradna

Tisk / Předčítání (otevře se nové okno)

E-poradna se zaměřuje na problematiku:

Cílová skupina poradny (bez omezení věku):

Do cílové skupiny patří klienti, kteří uzavírají nebo již mají uzavřenou dohodu o poskytování sociální služby nebo se o některou sociální službu teprve zajímají a nemají dostatek kvalifikovaných informací.
Jedná se jak o klienty - uživatele ambulantních nebo terénních sociálních služeb, tak klienty - uživatele sociálních služeb poskytovaných některým z pobytových zařízení.

Poradna je přístupná i dalším osobám, např. osobám bez přístřeší, dlouhodobě nezaměstnaným, osobám z národnostních menšin a jejich rodinným příslušníkům. Těmto osobám je však poskytováno výhradně základní sociální poradenství podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

mapa
Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Logo_PP nokd_logo_horizontalnilogo_nadacni_kimex logo CP1
Sbírka Národní rady osob se zdravotním postižením ČR

číslo účtu je: 248896031 / 0300

Sbírka je určena na financování těchto projektů:

Informovanost osob se zdravotním postižením o možnosti získání euroklíče.
Informovanost o místech osázených eurozámky.
Nákup klíčů pro osoby se zdravotním postižením.

Podpora poradenství NRZP ČR, nyní můžete přispět ONLINE.

V měsící únoru došlo na sbírkový účet 3700,- Kč.

Celková částka na sbírkovém účtu je 7400,- Kč.

Všem dárcům předem děkujeme.

© 2010 Všechna práva obsahu vyhrazena. | Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.