login:
heslo:
Špatné přihlašovací údaje

Váš dotaz bude zodpovězen nejpozději do 5 pracovních dnů.
V případě složitého dotazu nebo technických komplikací budete na připadnou prodlevu upozorněni.
Vážení uživatelé,žádáme o trpělivost při vyřizování odpovědí na vaše dotazy z důvodu technických výpadků na webu. Děkujeme!

Vaše dotazy

Stránka:
1 2 3
Dotaz č. 5265 | 2018-05-09 18:19:13 | kategorie 13
výživné
Tisk

Dobrý den,

jsem kvadruparetik na vozíku.Jsem rozveden a znovu ženatý.S bývalou ženou mám 15tiletého syna.Se současnou ženou mám 3.5letou dceru a žena je opět těhotná ve 2 měsíci na PN.Výživné 2000kč mi bylo stanoveno,když jsem měl jen syna s bývalkou.Teď si ex zažádala o zvíšení na 5000kč.Já jsem k ID ještě OSVČ (taxi) na vedlejší příjem.Jezdím tedy jak se cítím a po předložení daňového přiznání po odečtení nákladů od tržby,to vychází na zisk 500kč/měs.Dále mám přiznán ID 3.st. ve výši  10976kč U soudu jsem vše doložil i s výdaji na bydlení(polovina),které činí 6900kč Soudkyně mi opravdu vynadala,proč si dělám děti,když na to nemám a že nevěří mému daňovému přiznání.Připadal sem si v tu chvíli opravdu strašně.ŽÁDAL JSEM SOUD O SNÍŽENÍ,NEB ŽENA JE DOMA A MÁM POTAŽMO DALŠÍ 2 DĚTI.Obávám se,že mě neberou příliš v potaz.Mám nějakou šanci na snížení,nebo je opravdu jedno co říkám a dokládám?Děkuji.

Odpověď - 2018-05-14 14:04:54
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

pro určení rozsahu výživného jsou rozhodné odůvodněné potřeby dítěte, včetně jeho majetkových poměrů. A dále schopnosti, možnosti a majetkové poměry rodiče. Životní úroveň dítěte a rodiče by měla být shodná. Možnosti výdělku se budou posuzovat v závislosti na Vašem podnikání. Bylo by nejspíše vhodné doložit, že s ohledem na svůj zdravotní stav nejste schopen pracovat ve větším rozsahu.

Bohužel, nejsme schopni posoudit, zda Vám bude výživné sníženo, popř. naopak zvýšeno. Vše záleží na doložených podkladech.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 5109 | 2017-12-08 13:33:22 | kategorie 13
rozvod
Tisk

Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, jak je to v případě rozvodu s dětmi, kdy manželka se po operaci dostala do III. stupně invalidity, manžel jí chce opustit, jelikož si našel novou partnerku.Je možné, že kvůli postižení může manželka o děti přijít?

Odpověď - 2017-12-11 10:49:07
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

opravdu není možné říci, zda taková situace nastane či nikoli.

Je-li paní schopna se o děti postarat, její postižení se posuzovat nebude. Také záleží na věku dětí.  Větší děti mají právo se rozhodnout samy, u kterého z rodičů chtějí po rozvodu zůstat.

V situaci je velice mnoho proměnných. Doporučuji tedy obrátit se na vhodného rozvodového advokáta a řešit situaci přímo s ním.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 5099 | 2017-11-28 08:51:58 | kategorie 13
Bydlení pro OZP s 24h-ovou páčí v okolí Olomoce
Tisk

Dobrý den,

jmenuji se Vašek, jsem kvadruplegik, jsem na el.voziku a bydlím s rodiči a bratrem v rodiném domě na vesnici. Jsem zcela odkázán na pomoc rodiny a asistentů, jelikož sem celý ochrnutý a hybu jen částečně rucemi, ale zvládnu s nimy jen řídit el.vozík.. Bydlim takhle doma už cca 6let a vydim jak moc dávám rodině zabrat a zajímalo mě jestli v mém okolí (Přerov, Olomouc) je nějaké zařízení, kde bych mohl do budoucna bydlet nebo ho navštěvovat na odlehčovací péči ať mají ode mně doma klid. Samozřejmě znám a každý rok pravidelně jezdím na opakovací rehabilitaci do Rehab.centra Hrabyne a pak do Prahy do Centrum Paraple a na odlehč.péči jezdím 2-4 za rok do CSS Hrabyně a Duhového domu v Ostravě..

Zajímá mě jaké další zařízení můžu ve svém stavu navštěvovat a hlavně ve kterých bych mohl v budoucnu popřípadě bydlet.

Děkuji za odpověď.

Vašek

Odpověď - 2017-11-29 14:13:25
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

pobytových zařízení je v Olomouci a okolí několik, pro přehled mohu doporučit Katalog poskytovatelů sociálních služeb Olomouc: http://kpss.olomouc.eu/katalog/

Dále se pak můžete obrátit na naši pobočku přímo v Olomouci, kde jsou kolegové lépe obeznámeni s místní situací ohledně pobytových zařízení:

http://www.nrzp.cz/cinnost-v-krajich/poradny-nrzp-cr-v-regionech/1355-poradna-nrzp-cr-v-olomouci.html

S pozdravem Mgr. Jan Bouma
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4985 | 2017-08-02 15:25:28 | kategorie 13
rozvod
Tisk

Hezký den.

Jsem vozíčkář a držitel průkazu ZTP/P. Vzhledem k tomu, že nemůžeme s manželkkouo nadále setrvat v manželství,  prosím o inforaci, zda jako držitel výše uvedeného průkazu mohu žádat o zproštění z platby soudního poplatku. Pokud ano, prsosím o sdělní jak postupovat.

Děkuji

       Petr.

Odpověď - 2017-08-03 11:21:14
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

bohužel s ohledem na průkaz ZTP/P nezle žádat o osvobození od soudního poplatku na podání Návrhu na rozvod manželství, který v současné době činí 2000,- Kč.

Můžete ovšem podat žádost o osvobození od soudního poplatku z důvodu nemajetnosti. Žádost se podává společně s Návrhem na rozvodu, dále dokládáte tzv. Prohlášení o osobních, majetkových a výdělkových poměrech pro osvobození od soudních poplatků a ustanovení zástupce. Formulář k prohlášení je možné najít na stránkách příslušného soudu, dále tam můžete také najít vzory návrhů na rozvod manželství.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 4925 | 2017-05-25 00:52:58 | kategorie 13
ZTP III.stupně a náhlý rozvod
Tisk

Dobrý den.Jsem v PID III.stupeně a ZTP.Manžel den ze dne přišel s tím, že chce rozvod po 25 letech.Prý to věděl již nějaký rok a oznámil mi to ze dne na den, seč ví, že nemůžu být sama (RS - 17 let), komunikace s ním není možná,vše mu je jedno, nebo mlčí.Být postavena před hotovou věc....totálně mi to rozhodilo psychiku a přidaly se další zdravotní problémy spojené s mím onemocněním.Antidepresiva nepomáhají, onemocnění se mi tím zhoršilo.Být bez pomoci, je pro mne nemožné. Vůbec nevím co dělat.Byla jsem si druhý den po manželově sdělení o  rozvodu  koupit v autobazaru auto na leasing, protože bez auta jsem imobilní a jediné co manžel udělal, tak si nechal sepsat od právníka smlouvu,aby byl s obliga, kdyby jsem nemohla závazek splácet. Nemohla jsem zůstat bez auta (ujdu60 - 100 m)přestal mi pomáhat vozit mě k lékaři(seč mám řidičák, tak ne vždy se můžu dopravit sama), ve všem co sama nemohu a jeho reakce je opět :"Je mi to jedno, nebo mlčí."Prosím poraďte co se v takové situaci dá dělat. Mám na něco právo?

sdělení o  rozvodu si koupit v autobazaru auto na leasing, protože bez auta jsem imobilní a jediné co manžel udělal, tak si nechal sepsat od právníka smlouvu,aby byl s obliga, kdyby jsem nemohla závazek splácet. Přestal mi pomáhat ve všem co sama nemohu a jeho reakce je opět :"Je mi to jedno, nebo mlčí."Prosím poraďte co se v takové situaci dá dělat. Mám na něco právo?

Odpověď - 2017-05-29 15:30:26
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

velmi mě mrzí, do jaké jste se dostala situace.  Píšete, že se o vás nemá, v této situaci, kdo postarat.  Z vašeho dotazu mi není zřejmé, zda máte vyřízen příspěvek na péči. Z tohoto příspěvku byste si mohla zaplatit potřebnou péči o sebe (například asistenta). Ve vztahu k vašemu manželovi, mě napadá, že ve vaší vzájemné komunikaci a vyřešení rozvodu, by vám mohla pomoci některá z rodinných poraden v místě vašeho bydliště. Podporu ve vaší těžké situaci, by vám také mohl nabídnout psychoterapeut, případně psycholog. Kontakty na rodinné poradny a psychoterapeuty najdete například zde.

S pozdravem Jitka Nosková
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4834 | 2017-02-10 13:08:59 | kategorie 13
Alimenty
Tisk

Dobrý den,

Jsem rozvedená a starám se o těžce postiženého syna 24 hodin. Synovi je 27 let, má ZTTP/P invalidní důchod, péči o osobu blízkou, zbaven svéprávnosti. Jeho otec má určené aliment soudem, za otce platila alimenty sociálka do 18 let než začal syn pobírat důchod. Má můj syn nárok pobírat alimenty od svého otce i nadále? Otec se o syna nezajímá a finance které syn pobírá nestačí na jeho výlohy.

 

Děkuji

Eve

Odpověď - 2017-02-13 10:03:30
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

výživné lze přiznat, jestliže oprávněný není schopen sám se živit. Pro určení rozsahu výživného jsou rozhodné odůvodněné potřeby oprávněného a jeho majetkové poměry, jakož i schopnosti, možnosti a majetkové poměry povinného.

V praxi to znamená, že se budou zkoumat majetkové poměry syna, otce i Vaše. Životní úroveň  syn má být zásadně shodná s životní úrovní rodičů. Toto hledisko předchází hledisku odůvodněných potřeb.

Není tedy úplně jednoznačné, zda soud synovi výživné schválí. Každopádně si syn prostřednictvím svého opatrovníka může podat návrh na určení výživného.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 4813 | 2017-01-15 14:49:05 | kategorie 13
žádost o informace
Tisk

Dobrý den,

jsem osobou invalidní v I.stupni, v současné době jsem dva měsíce vedena v evidenci úřadu práce,propuštěna z organizačních důvodů.  S druhem žijeme ve společné domácnosti 26 let. Je mi 50 let, druhovi 55 let. společné děti nemáme, já mám zletilou dceru z prvního manželství. Po zhoršení mého zdravotního stavu a přiznání invalidity, snížení schopnosti výkonu práce a výdělkových schopností (což je asi stav trvající dva roky), partner změnil chování ke mě. snažila jsem se to vydržet, ale tento týden se vše zhoršilo. Po běžné hádce - měl mě dovézt k lékaři, byli jsme tak domluveni, pak odmítl, že jsem si to vymyslela, já se musela přeobjednat, zavolal na mě policii, že ho ohrožuji na životě a vyhazuji z domu. Byla jsem z toho překvapená a v šoku, protože do kuchyně přišli tři muži městké policiie a toto mi sdělili, sice odešli po deseti minutách. nedělali žádný záznam. Partner si šel pak v klidu lehnout. a to je proč vám píšu, chtěla bych vědět, jaké mám možnosti obrany a co mohu dělat. partner o mě prohlašuje před známými prohlašuje, že na mě musel zavolat policii, že není se mnou k vydržení, že jsem nervově labilní apod. na druhé straně mé věci zapůjčuje aniž by mi něco řekl. např. elektrická kamínka půjčil svému známému, a doma vypl plyn. já jsem si pak nemohla ani přitopit. řekl mi, že nedávám nic na topení.  Jemu v loni vrátili 18 tis. Kč a nechal si je pro svoji potřebu. nic jsem nenamítala.jeho chování se ale bohužel v posledním půl roce stupňuje, nadává mi, že jsem neschopná si najít práci, že si o mě neopře nikdo ani kole apod. Já totiž mám oční vadu. v práci je však oblíbený, před dvěma roky povýšil a vydělává dost peněz. vlastníme společně rod. dům, dříve jsem vydělávala já více, dům jsme opravili. já financovala opravy (úvěr ze staveb. spoření apod.) doklady však už nemám.polovinu domu jsem kdysi před dvaceti lety dostala od něj darem (bylo to levnější - převod). jeho matce jsem přenechala byt. ta již zemřela.

 

můžete mi poradit, jak se mám bránit a co se dá v této situaci dělat? Přece není možné, že si může zavolat policii, vykládat nepravdy, apod. mě tato situace trápí, a odnáším to i zdravotně. je to pro mě opravdu těžké hledat si zaměstnání a zároveň i řešit partnerské vztahy. jsem z toho smutná a nevím si rady. dcera nebydlí v čr, tak ji nemůžu požádat o pomoc. rodiče již nemáme. v domku bydlíme jen my dva.

 

děkuji vám za odpověď.

 

s pozdravem marta

Odpověď - 2017-01-16 12:38:10
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

je nutné si partnerem promluvit a danou situaci řešit. V případě, že nepomůže rozhor doporučuji obrátit se na manželskou či jinou rodinnou poradnu.

Máte-li strach o své bezpečí můžete se obrátit na např. Bílý kruh bezpečí, organizaci Persefona, popř. centrum Spondea.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Dotaz č. 4671 | 2016-08-22 18:08:16 | kategorie 13
pomoc s agresivním postižením
Tisk

Dobrý den,prosím o pomoc!Před 6 lety mému příteli (49) prasklo aneurysma na mozku.Po několika operacích mu odebrali část mozku,jeho stav byl vážný.Pomalu se z ležáka  začínal dostávat díky cvičení na vozík.V té době abych mu pomohla i s úřady a s vyřízením důchodu jsme se vzali a já jsem začala o něj doma celodenně pečovat.Máme 3 děti ,1 (16) je moje z prvního manželství,2 (11) 3 (10) jsou společné.Bydlíme v rodinném domě spolu s mou matkou (62),která mi v péči pomáhá.Dnešní stav manžela je asi takový...ochrnutý na pravou stranu,trpí fatickou poruchou,takže neřekne souvislou větu a má špatné porozumění,léčí se na epilepsii a cukrovku,k chůzi používá francouzkou hůl na menší vzdálenost ,jinak invalidní vozík.Poslední rok a půl se u něj začaly projevovat agresivní stavy,ve kterých začal fyzicky napadat mě ,mou matku a teď už i děti.Začal z ničeho nic ze zahrady odcházet na silnici kde by mohl někoho ohrozit ,když se mu v tom snažíme zabránit ,začne nás mlátit holí a nepříčetně řvát,Několikrát už nám sedl na zem na chodník a nešlo s ním hnout,museli nám pomáhat sousedé.Když mu není vhod jídlo které mu připravím a jíme ho společně u jednoho stolu začne talířem házet i po dětech.Minulý týden to vyústilo tak že starší dcerka musela zavolat policii a ta sanitku ,začal mě mlátit holí a praštil se mnou o stěnu,sanitku zavolali protože rozbil výplň venkovních dveří a pořezal se.Policie mě ujistila že ho budou hospitalizovat a udělají mu vyšetření a my doma ať máme na chvíli klid,jenže ho za 2 hodiny přivezli domů ošetřeného.Do druhého dne s nikým nekomunikoval,až večer ,kdy zase napadl dceru a mlátil jí u vrátek.Konzultovala jsem to s obvodní doktorkou,která mi řekla,že s tím nic nemůže dělat,protože prý nemá nic s čím by ho mohla nechat akutně hospitalizovat.Jediné co mi doporučila abych pokaždé když má takové stavy zavolala policii.Nejde o mě ,já něco vydržím ,ale jde mi o děti a o mamku která na tom  zdravotně taky není dobře ,a děti které to špatně psychicky snášejí.Bojím se aby se nestalo něco strašného.S mamkou i s dětma máme strach usnout ,ten nejmladší se začal večer dokonce počůrávat.Takové psycho se už fakt nejde zvládat.Prosím o jakoukoli radu ,na koho se můžu okamžitě obrátit.Kamarádka z Trianonu mi vás doporučila .Děkuji

Odpověď - 2016-08-25 13:04:30
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

zcela chápu problém, který doma řešíte, ale zde se bez specializovaného lékaře (psychiatra) neobejdete.

Pokud měl manžel nepříčetné stavy, divím se, že jej nehospitalizovali na psychiatrii (i nedobrovolně, bez jeho souhlasu), což může lékař učinit v případě, pokud usoudí, že je osoba v dané chvíli nebezpečná sobě nebo svému okolí. A jak uvádíte, v dané chvíli manžel byl nebezpečný.

I přes to, že jde o psychické postižené v důsledku mozkové příhody, je třeba situaci řešit s psychiatrem, a také využít informací lidí z organizací, které se tímto postižením zabývají.

 

Na Vašem místě bych si nechal předepsat od obvodní lékařky návštěvu u psychiatra, pokud nebude chtít jít manžel s Vámi, jděte sama a s doktorem se poraďte. Lékař Vám může pomoci s hospitalizací manžela, bude-li třeba, případně i medikamenty omezit jeho agresivní chování. 

S pozdravem PhDr. Leoš Spáčil
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4539 | 2016-04-20 09:14:12 | kategorie 13
výživné x částečný invalidní důchod matky
Tisk

Dobrý den. Má částečný invalidní důchod maminky (1 stupeň) vliv na stanovení výše výživného pro dítě ve věku 3,5 roku?  děkuji

Odpověď - 2016-04-20 10:24:31
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

 

výživné vždy určuje soud. Zohledňuje příjmy rodičů a podle toho určuje výši výživného. Pobíráli matka pouze částečný důchod a nepracuje, bude pravděpodobně výživné stanoveno velmi nízké.

S pozdravem Mgr. Eliška Škrancová
Poradna NRZP ČR Brno
Dotaz č. 4407 | 2016-01-25 21:57:00 | kategorie 13
Dávky a příspěvky
Tisk

Dobrý den,

za měsíc by se mi mělo narodit dítě. Jsem vdaná, ale v rozvodovém řízení, které se protahuje, neboť manžel dělá problémy ohledně placení výživného. V porodnici mi řekli, že v rodném listu bude jako otec uveden manžel, i když dítě není jeho. Dostala jsem k vyplnění souhlasné prohlášení o jméně dítěte. Manžel samozřejmě prohlášení nepodepíše, takže dítě nebude mít v rodném listu uvedeno jméno. Mám nízký příjem, jsem v ID II. stupně, průkaz ZTP/P, v péči mám 2 děti - studenty na střední škole, na něž pobírám přídavky od ÚP. Chtěla bych poprosit o informaci, jestli může nastat situace, že by mi z výše uvedeného důvodu nebyl vyplácen rodičovský příspěvek a přídavky na dítě od jeho narození, případně jaké další problémy by mi to mohlo způsobit. Na všech úřadech je vždy nutné ke každé žádosti předložit rodný list dítěte. 

Za odpověď předem moc děkuji. 

Odpověď - 2016-01-27 11:49:47
Aktualizace - 0000-00-00 00:00:00
Tisk

Dobrý den,

z Vašeho dotazu bohužel není úplně patrné, nač se ptáte.

V prvé řadě otcem dítěte s ohledem na zákonné ustanovení je, a bude, zapsán Váš manžel. Za otce dítěte se považuje manžel matky, narodí-li se dítě v době od uzavření manželství do uplynutí třístého dne poté, co manželství zaniklo. Porodnice tedy do rodného listu zapíše jako otce dítěte Vašeho stávajícího manžela. V průběhu řízení o rozvodu manželství v případě, že Váš manžel, Vy a otec dítěte souhlasně prohlásíte, že otcem dítěte není Váš manžel, ale jiný muž, a toto prohlášení se učiní v řízení před soudem, pak porodnice může zapsat do rodného listu jméno daného otce.

Váš manžel může popřít otcovství dítěte u soudu do šesti měsíců ode dne, kdy se dozvěděl o skutečnostech zakládajících důvodnou pochybnost, že je otcem dítěte, které se narodilo jeho manželce.

Který důvod ohledně nevyplácení příspěvku myslíte. Stupeň ID, průkaz ZTP/P a péče o děti nemají vliv na rodičovský příspěvek ani na přídavky na dítě. Také Vaše rozvodové řízení se nezohledňuje.

Systém státní sociální podpory zohledňuje poskytování přídavku na dítě, příspěvek na bydlení a porodné v závislosti na příjmu rodiny (osob žijící ve společné domácnosti). Rodičovský příspěvek se poskytuje bez ohledu na příjem rodiny.

Základem pro stanovení nároku a výši některých dávek včetně určení hranice příjmů osoby či rodiny je životní minimum. Dávky SSP zohledňují jak příjmovou tak i sociální situaci rodiny. Čím je v rodině více nepříznivých sociálních událostí, tím více a vyšších dávek je rodině poskytováno. Rodina může pobírat více dávek SSP souběžně. Více na stránkách MPSV, popř. zde.

Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než  2,4násobek částky životního minima rodiny. Pro nárok na dávku se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok, za příjem se považuje i rodičovský příspěvek. Více na stránkách MPSV, popř. zde.

Nárok na rodičovský příspěvek má rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě, které je nejmladší v rodině, a to až do vyčerpání celkové částky 220 000 Kč, nejdéle do 4 let věku tohoto dítěte. Pro stanovení nároku a výše rodičovského příspěvku je rozhodující výše denního vyměřovacího základu pro stanovení peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenské v souvislosti s porodem nebo převzetím dítěte podle zákona o nemocenském pojištění. Jestliže alespoň jednomu z rodičů v rodině lze stanovit k datu narození nejmladšího dítěte 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu, rodič si může volit výši a tím i délku pobírání rodičovského příspěvku. Pokud ani jednomu z rodičů nelze uvedený vyměřovací základ stanovit, náleží rodičovský příspěvek v pevných měsíčních částkách 7 600 Kč do konce 9. měsíce věku a následně ve výši 3 800 Kč do 4 let věku dítěte. Více na stránkách MPSV, popř. zde.

Máte-li pochybnosti o přiznání přídavku na dítě a rodičovského příspěvku, doporučuji navštívit příslušný úřad práce a celou záležitost tam konzultovat. Úřady práce mají své metodiky, ve kterých jsou podrobněji vysvětleny podmínky přiznání dávek.

S pozdravem Mgr. Jana Bendová
Poradna NRZP ČR v Brně
Stránka:
1 2 3

E-poradna

Tisk / Předčítání (otevře se nové okno)

E-poradna se zaměřuje na problematiku:

 • Výběru vhodné sociální služby v regionu
 • Smlouvy o poskytování sociální služby
 • Nemocenského a zdravotního pojištění
 • Důchodů a důchodového pojištění
 • Příspěvku na péči
 • Dávek státní sociální podpory
 • Dávek pomoci v hmotné nouzi
 • Průkazů osob se zdravotním postižením
 • Zaměstnávání osob se zdravotním postižením
 • Výběru , dávek a příspěvků kompenzačních pomůcek
 • Omezení svéprávnosti
 • Občanského, rodinného a pracovního práva ve vztahu k osobám se zdravotním postižením
 • Bydlení pro osoby se zdravotním postižením
 • Vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami

Cílová skupina poradny (bez omezení věku):

 • Občané se zdravotním postižením
 • Senioři
 • Opatrovníci a podpůrci osob s narušenou schopností právně jednat, zástupci z řad členů domácnosti a opatrovníci osob s omezenou svéprávností
 • Rodiče, rodinný příslušníci a osoby pečující

Do cílové skupiny patří klienti, kteří uzavírají nebo již mají uzavřenou dohodu o poskytování sociální služby nebo se o některou sociální službu teprve zajímají a nemají dostatek kvalifikovaných informací.
Jedná se jak o klienty - uživatele ambulantních nebo terénních sociálních služeb, tak klienty - uživatele sociálních služeb poskytovaných některým z pobytových zařízení.

Poradna je přístupná i dalším osobám, např. osobám bez přístřeší, dlouhodobě nezaměstnaným, osobám z národnostních menšin a jejich rodinným příslušníkům. Těmto osobám je však poskytováno výhradně základní sociální poradenství podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

mapa
Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Náš sponzor Logo_PP nokd_logo_horizontalnilogo_nadacni_kimex logo CP1
Sbírka Národní rady osob se zdravotním postižením ČR

číslo účtu je: 248896031 / 0300

Sbírka je určena na financování těchto projektů:

Informovanost osob se zdravotním postižením o možnosti získání euroklíče.
Informovanost o místech osázených eurozámky.
Nákup klíčů pro osoby se zdravotním postižením.

Podpora poradenství NRZP ČR, nyní můžete přispět ONLINE.

V měsící únoru došlo na sbírkový účet 3700,- Kč.

Celková částka na sbírkovém účtu je 7400,- Kč.

Všem dárcům předem děkujeme.

© 2010 Všechna práva obsahu vyhrazena. | Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.